شنبه , آبان ۳ ۱۳۹۹
خانه / پاسخ سوال شما / چند راه حل ساده برای جلوگیری از طلاق

چند راه حل ساده برای جلوگیری از طلاق

دلایل متفاوتی وجود دارد برای این که یک فرد از همسر خود جدا شده و به ازدواج و خانواده خود که یکی از مهم ترین نهاد یک اجتماع است پایان می دهد. این دلایل می تواند عدم دانش و آگاهی از مهارت های ارتباطی باشد، فشار مالی و …..

طلاق ها

دلایل بسیار قانع کننده ای وجود دارد که نشان می دهد که طلاق می تواند فرزندان و دیگر اعضای خانواده را به شدت دچار مشکل کند و مجبات مشکلات روحی روانی برای فرزندان شما باشد.

به همین دلایل کوتاه اما مهم پبشنهاد می کنم تا این راه حل های ساده را مد نظر داشته باشید تا بتوانید از بار مشکلاتی که بر دوش خود احساس می کنید کم کنید.

به روانشناس مراجعه کنید

Couples Therapy

از تمامی راه حل هایی که در این متن برای کمک به شما نوشته شده است این راه حل مهم تر و اثر بخش تر است. اما متاسفانه باید عرض کنم که هنوز فرهنگ درسته داشتن یک روانشناس در بین خانواده های ایرانی جای خود را پیدا نکرده است. بسیاری از خانواده ها زمانی به روانشناس مراجعه می کنند که مشکلات آنها بسیار شدید است و تبدیل به کلاف سر درگمی شده است. در واقع برای هر زوجی حداقل دو بار در سال مشکل پیش می آید و این حداقل را زمانی به شکل درست حل و فصل کرده باشید موجب ادامه دار نشدن آن می شود و فردی از زوجین دارای احساسات جریحه دار نخواهد بود. در طی مراجعه به روانشناس شما دانش بسیار مهم و لازم برای بقای خانواده خود آشنا می شوید. مثل مهارت های زندگی، مهارت های ارتباطی، مهارت زناشویی و ……

در مورد نیازهای خود صحبت کنید

Conversation

اگر یکی از شما یا هر دو نفر تان دارای مشکلات ارتباطی هستید، همین دلیل کافیست که ایده بسیار خوبی است تا با یک دیگر پیش یک روانشناس که تخصص و تجربه لازم در رابطه با کار زوج را دارد بروید.

در بعضی موارد زوجین نیاز های خود را از زندگی بیان نمی کنند و همسر آنها به هیچ وجه اطلاعی از نیاز های همسر خود ندارد و توجهی هم نمی کند. در مقابل شما اگر منتظر باشید تا همسرتان خودش متوجه نیاز شما شود، اشتباه است. پس بهتر است نیاز های خود را برای همسرتان روشن بیان کنید.  مهم این است که از نیاز های یک دیگر با خبر باشیم و نیاز های خود را برای همدیگر بیان کنیم و نظر همسر خود را نیز جویا شویم.

زمان بیشتری را با هم صرف کنید

Spending time with spouse

زوج های زیادی وجود دارند که به دلیل مشکلات کاری و مالی وقت بسیار کمی را با یک دیگر سپری می کنند و این می تواند باعث بسیاری از مشکلاتی شود که در نهایت آنها را به جدایی برساند. داشتن زمان معین برای گفتگو سازنده و درک کردن یک دیگر از اصول نگاه داشتن یک رابطه است.

خود را جای همسر تان بگذارید

در بسیاری از مواقع اتفاق می افتد که سوء تفاهم های پیش می آید که دلیل آن این است که ما نمی توانیم خود را جای فرد مورد نظر بگذاریم و دنیا را از دریچه او ببینیم. با این کار ساده بسیاری از مشکلات شما حل می شود اما نکته مهمی وجود دارد و آن این است که هر دو نفر باید این کار را انجام دهند تا این کار عملی شود.

هادی زند کارشناس ارشد روانشناسی.

درباره‌ی Hadi Zand

همچنین ببینید

راه های پیشگیری از کرونا

این را بدانید که در حال حاضر واکسنی برای جلوگیری از بیماری کرونا نیست. بهترین …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *