چهارشنبه , اسفند ۱ ۱۳۹۷
خانه / اعتیاد / تست اعتیاد

تست اعتیاد

تست اعتیاد

تست اعتیاد چیست و چه کارکرد هایی دارد؟

کیت اعتیاد یا تست اعتیاد وسیله ای است هم برای تشخیص و هم پیگیری درمان که به این شکل است؛ زمانی که فردی رضایت به تست داد و اعتیاد وی مسجل شد، تست ها ادامه دار خواهدبود و فرد هر هفته دو یا سه بار به مراکز سوء مصرف مواد خواهد آمد و تست را انجام می دهد این پیگری ها است که ارزش تست را بیشتر خواهد نمود.

اما نکته هایی وجود دارد

که باید به آنها دقت کرد یکی از آنها این است که تست های مراکز کاملا دقیق نیستند و با یک بار تست اعتیاد فرد مشخص نمی شود و این تکرار تست ها است که قطعیت را به وجود می آورد و تست شوند نیز از فشار های احتمالی راحت خواهد شد و بیشتر مایل خواهد بود که به درمان وارد شود، منظور این است که شخص دچار اعتیاد نباید با هر بار تست اعتیاد مورد هجوم انتقادات قرار بگیرد.

نکته

اعتیاد به یک باره شروع نشده است که بخواهید با چند بار مراجعه به مراکز آن را رفع کنید، فرایند درمان زمان بر خواهد بود البته برای اعتیاد به مواد مختلف زمان متفاوتی نیز وجود دارد، مثلا اعتیاد های صنعتی به دلیل آسیب های بیشتر زمان بیشتری نیز برای بهبود لازم دارند.

لطفا به این نکته دقت کنید

که فرد معتاد به غیر از درد های روانی و جسمی که ترک کردن در وی ایجاد می کند نباید فشار های جانبی را نیز تحمل کند و این از وظایف خانواده است که شرایط آسوده و بدور از تشنج ایجاد کنند تا فرد بتواند به بهترین شکل در مقابل اعتیاد بایستد، برای ساختن زندگی سالم تر.

در نهایت

فرار یا کلک زدن در تست های اعتیاد اولین ضربه را به خود فرد معتاد می زند و روند نابودی خود را تضمین می کند. این نکته نیز لازم به ذکر است که با گذر زمان تست ها نیز پیشرفت کرده اند و اشکال مختلف تست ها، مجالی برای کلک زدن نخواهند داد پس حال که وقت دارید و به بهبود خود فکر می کنید به درمان و پاکی برسید.
هادی زند کارشناس ارشد روان شناسی. 

درباره‌ی Hadi Zand

همچنین ببینید

معتاد

چه کسانی معتاد می شوند؟

 و چرا؟  افراد زیادی هستند که نمی دانند چرا یک فرد معتاد می شود و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *