پنج شنبه , تیر ۶ ۱۳۹۸
خانه / دسته‌بندی نشده / به سعادتمندی خود ایمان داشته باشید

به سعادتمندی خود ایمان داشته باشید

سعادتمند بودن مجموعه ای از چیزهای خوب و عالی است. سعادت یعنی ترقی روز افزون شخصی، یعنی یک خانه قشنگ، یعنی تعطیلات خوش، یعنی سفر به جا های دیدنی، یعنی رفاه و امنیت، یعنی دادن بهترین ها به فرزندان.

سعادتمند بودن یعنی

مورد تحسین و احترام قرار گرفتن، یعنی ریس خود بودن، یعنی الگوی زندگی شغلی و خانوادگی شدن. سعادتمند بودن یعنی آزادی، یعنی بیم نداشتن از شکست، یعنی نداشتن تشویش و اضطراب.

سعادتمند

سعادتمند بودن یعنی

به دست آوردن خوشبختی و آرامش بیشتر وخشنودی کاملتر از زندگی، یعنی تهیه امکانات فراوان برای آسایش بستگان.

تمام افراد بشر آرزومند دستیابی به این سعادتمندی یا موفقیت در زندگی هستند. همه در زندگی خواهان بهترینها هستند. هیچ کس زندگی محقر را دوست ندارد؛ کسی نمی خواهدکه همچون کرم فقط بلولد و دست ندارد که زیر دست باشد و دیگران به او امر و نهی کنند.

اگر قبول داشته باشید که می توانید کوه را جابه جا کنید

با قدرت ایمان به خود خواهید توانست این کار دشوار را نیز انجام بدهید، این کار از شما بر خواهد آمد. خیلی ها باور ندارندکه می توانند کوه را به حرکت درآورند، در نتیجه نمی توانند. کمتر کسی است که بتواند کوه را به حرکت درآورد و آن کسی نیست جز کسی که به توانمندی های خود باور دارد.

برای شما مواردی پیش آمده است و احتمالا شنیده اید که بعضی ها می گویند این غیر ممکن است و تو توانایی فلان کار را نداری، نمی توان به همین سادگی این کار را انجام داد. و هزاران جمله منفی دیگر……

سعادتمند2

البته که کوه به خواهش دل شما به حرکت در نخواهد آمد.

آنان که این گونه می اندیشند، کسانی اند که آرزو و ایمان را با هم اشتباه می گیرند. این درست است و البته که نمی شود آرزو کرد ای کاش کوه به حرکت در می آمد، یا کاش من لباس ریاست بر تن می کردم، یا کاش یک خانه مجلل و زندگی کاملی داشتم، هیچ وقت با ای کاشک هیچ چیزی درست نخواهد شد.

اما کوه را با نیروی ایمان به خود می توانید به حرکت درآورید. شما می توانید موفق و پیروز شوید؛ البته اگر آن را باور داشته باشید.

انسان قوی

نیروی ایمان به خود پدیده ای مبهم مانند چشمبندی و یا شعبده بازی نیست

شیوه به کار افتادن این نیرو بدین گونه است: به خودتان بگویید ((مطمئنم که می توانم)) در نتیجه نیرویی در شما برانگیخته می شود و شما به یاری آن می توانید مهارت و انرژی لازم را برای انجام دادن کار به دست آورید.

وقتی که باور داشته باشید کاری از عهده شما ساخته است، راه چگونه انجام دادن آن هم جلو رویتان باز خواهد شد. در سرتاسر گیتی، هر روز جوانان به کارهای تازه ای دست می زنند به این امید که روزی به اوج سعادتمندی دست یابند، اما هستند بسیاری از آنان که به پیروزی خود ایمان ندارند. بنابراین به قلعه آرزوها دست پیدا نمی کنند.

آنان بر این باورند که محال است بتوانند قله را فتح کنند، از این رو در صدد کشف راههای تازه برنمی آیند. در نتیجه به قلعه افتخار نمی رسند و در حد آدمی معمولی و متوسط باقی می مانند.

انسان قدرتمند

اما تعداد اندکی از این جوانان اند که توفیق و کامیابی را باور دارند

آنان در آغاز کار به خود می گویند، می روم که قله را فتح کنم و با این نیروی ایمان به خود پیش می روند و به فقح قله نایل می شوند. اگر موفقیت را باور بدارند، دیگر تصور نمی کنند که کاری محال است.

آنان کنش و کردار بزرگان را زیر نظر دارند و آنها را دقیقا مورد مطالعه قرار می دهند. از آنان یاد می گیرندکه به هنگام رویارویی با ناملایمات و مشکلات چگونه تصمیم بگیرند و چگونه حرکت کنند.

راه انجام گرفتن کار جلوی پای کسی گذاشته می شود که به خود اطمینان داشته باشد و بداند که قادر به انجام دادن آن کار خواهد بود.

گردآورند: هادی زند کارشناس ارشد روانشناسی

 

درباره‌ی Hadi Zand

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *