سه‌شنبه , نوامبر 29 2022
خانه / تست و کارگاه / پرسشنامه تحریف های شناختی

پرسشنامه تحریف های شناختی

تحریف های شناختی

پرسشنامه تحریف های شناختی

تحریف های شناختی، شیوه تفکر غیر منطقی است که در ما یادگیری هایی را به موجود آورده که این آموخته شده ها کاملا اشتباه هستند و  این یادگیری باعث وضعیت ناخوشایند روانی می شود مثل افسردگی، اضطراب و .. خواهد شد.

برای مثال تفکر همه یا هیچ را در نظر بگیرید. در این شیوه تفکری که یک نوع تحریف شناختی شایع نیز می باشد ما تمایل داریم خصوصیات شخصی خود را در رده سفید مطلق یا سیاه مطلق ارزشیابی کنیم. مثال دانش آموزی که در یک امتحان نمره 18 گرفته است نتیجه می گیرد: (( من یک شکست خورده کامل هستم)).

تحریف های شناختی باعث نادرست فکر کردن ما می شوند و نادرست فکر کردن باعث احساسات بد در ما می شود و در مرحله بعد ما رفتار نادرستی را در پیش خواهیم گرفت تا درنهایت این چرخه معیوب در ما شکل بگیرد که اگر بخواهیم از اثرات آن بگوییم شاید ساعت ها وقت لازم باشد پس بهتر است اول بدانید که شما چه تحریف های شناختی را استفاده می کنید و بعد اقدام به تصحیح آن کنیم.

در این پرسشنامه شما متوجه خواهید شد که تا چه اندازه دارای تحریف های شناختی هستید و از کدام تحریف شناختی بیشتر استفاده می کنید.

پرسشنامه از بیست سوال تشکیل می شود که از کاملا موافق تا کاملا مخالف شما حق انتخاب دارید.

 

لطفا به تمام سوالات با دقت پاسخ داده و جواب تست ها را برای ما ارسال بفرمایید. این آزمون را در کنار آزمون مکانیزم های دفاعی که در جایگاه آزمون و تست ها آمده است را باید انجام دهید تا نتیجه و شناختت بهتری از خود داشته باشید به امید موفقیت شما در جایی جای زندگیتان.

راه  ارسال به آدرس ایمیل خواهد بود HADIZAND27@YAHOO.COM

یا از طریق شماره 09129371583 پیام به تلگرام بفرستید.

هادی زند کارشناس ارشد روانشناسی.

درباره‌ی Hadi Zand

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *