چهارشنبه , مارس 22 2023

طلاق

طلاق

دلیل به وجود آمدن طلاق چیست و چرا در جامعه ما رشد چشم گیری داشته

، طلاق و دلیل به وجود آمدن آن موضوع این مصاحبه است امید است استفاده لازم را ببرید.

با عرض سلام دوباره خدمت خوانندگان عزیز امروز بسیار مفتخر هستیم تا مصاحبه ای کوتاه با جناب آقای بابایی کارشناس ارشد روان شناسی داشته باشیم، آقای بابایی دیر زمانی است در حیطه زوج درمانی مشغول فعالیت هستند و امیدواریم از مصاحبه کوتاه استفاده لازم را ببرید.
سلام آقای بابایی این مصاحبه رو با سوالی شروع می کنیم که پرسش افراد زیادی است.

چرا جدایی در جامعه ما رو به افزایش است؟

با سلام خدمت شما جناب زند و بسیار از شما ممنون هستم به خاطر دعوت تان برای مصاحبه، امیدوارم بتوانم به بهترین شکل راهنمای خوانندگان و افراد درگیر مسئله طلاق باشم.
طلاق و جدایی در کل دنیا رشد چشمگیری داشته است و این موضوع با مدرنیته شدن جوامع رابطه مستقیمی دارد ،عواملی چون فرهنگ تجملگرایی و مصرف گرایی ؛ نبود خودآگاهی مناسب ، عدم مسیولیت پذیری ،عدم رسش یا پختگی و … باعث افزایش رشد چشمگیری در مقوله طلاق هستند .

چه مواردی دخیل در طلاق هستند؟

جدایی دلایل متفاوتی دارد از مهمترین دلایل آن می توان به مشکلات اقتصادی ،خیانت ،مشکلات جنسی ،اعتیاد و بر آورده نشدن نیاز های عاطفی زوجین … اشاره کرد .

آیا باید آموزش خاصی داده شود تا میزان جدایی پایین بیاید ؟

در بسیاری از کشور های توسعه یافته آموزش های مناسب حین ازدواج امری ضروریست ، بطوریکه زوجین می بایست این دوره های آموزشی که ممکن است حتی به 10 جلسه نیز برسد را بگذرانند یا حتی بعد از پایان دوره ی آموزشی برای دریافت گواهی نامه مربوطه جهت ازدواج در آزمونی خاص شرکت کنند و در برخی دیگر کشور های دیگر نیاز به دریافت گواهی سلامت روانی از سوی روانشناسان یا مشاوران حوزه خانواده یا ازدواج است ، لازم به ذکر است که مطالعات و تحقیقات نشان می دهد این آموزش ها تا حد زیادی باعث پایداری و ثبات در زندگی مشترک می شود و باعث افزایش سازگاری زوجین می شود .
بسیار ایده آل است که اگر اینگونه آموزش ها را در کشور ما نیز اجباری شود و زوجین موظف به گذراندن این دوره ها باشند .

طلاق یا جدایی در چه زمانی لازم است؟

همانگونه که ازدواج یک انتخاب است ،طلاق نیز یک انتخاب است ، اما انتخابی که باید محتاطانه صورت بگیرد ، طلاق یک راه حل است اما اولین راه حلی که به ذهن ما می رسد ؛ بلکه به عبارت دیگر طلاق گزینه آخر است . زمانی فرد باید از این راه حل استفاده کند که مطمین باشد هیچ راه حل دیگری وجود ندارد این در حالی است که بیش از نیمی از زوجین اولین راه حلی که به ذهنشان می رسد طلاق است ، این موضوع نشان دهنده آن است که زوجین از مهارت حل مساله ضعیفی برخوردار هستند ، و لازم است که این مهارت ها قبل از ازدواج آموخته شود .
با تشکر از جناب آقای بابایی عزیز امیدوارم استفاده لازم را ببرید.

مصاحبه کننده: هادی زند کارشناس ارشد روان شناسی.

درباره‌ی Hadi Zand

همچنین ببینید

راه های پیشگیری از کرونا

این را بدانید که در حال حاضر واکسنی برای جلوگیری از بیماری کرونا نیست. بهترین …

2 نظر

  1. در صورت خواست برای مشاوره گرفتن با جناب آقای بابایی با شماره تلفن سایت تماس بگیرید

  2. سلام.وبسایت خیلی خوب و جامعی دارید.ممنون
    ما در زمینه درب های ضد سرقت و ضد حریق فعالیت می کنیم.خوشحال میشوم
    از وبسایت ما دیدن کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *