دوشنبه , ژانویه 30 2023
خانه / پاسخ سوال شما / زمین مارا ببخش

زمین مارا ببخش

زمین مارا ببخش

Did Donald Trump Say the Earth Is Flat?

زمین سالهای زیادی نیست که ما را در آغوش خود گرفته، ولی در همین زمان کوتاه چنان او را زجر داده ایم که اگر مادر خود را این چنین زجر می دادیم ما را ول می کرد و حیات ما به خطر می افتاد. آلودگی های زیست محیطی تخریب لایه اوزون از بین بردن حیوانات و از بین رفتن گونه های زیادی از موجودات.

انسان چیست و به چه جراتی خود را این قدر بر حق می داند که طبیعت را به گروگان گرفته

Paul_Childerley_driven_hunt_Finland_04

می گویند تمدن تمدن و زندگی در آسایش داشتن و اقتصاد. این ها خوب هستند ولی به چه قیمتی؟ نابودی خانه ای که غیر آن وجود ندارد؟ از بین رفتن درختان تا ما مطالبی جدید بیاموزیم و هر روز از دنیا با خبر بشویم؟ این از انسان های به اصطلاح متمدن حال کسانی که دیگر به طبیعت اهمیت نمی دهند چه می کنند؟ سال ها جنگیدن برای ماده ای سیاه رنگ و آلوده شدن آسمان زیبای زمین. چرا ما نمی توانیم در آرامی و آسایش و صلح در کنار مادر طبیعت زندگی کنیم؟ چون بعضی در حرص غرق شدن و کور از دیدن حقیقت.

انسان ها همچون ویروسی به جان طبیعت افتاده اند آیا ما نابود گری را در سرشت خود داریم؟

آیا ما با این خصیصه به دنبال نابودی خود هستیم؟ آیا هیچ فکر می کنیم که نسبت به طبیعت وظیفه داریم؟ اگر دنبال ادامه حیات باشیم باید یاد بگیریم ویرانگرنباشیم و سعی کنیم محبت داشته باشیم و با دروغ و ریاکاری و صدمه زدن به دیگران و طبیعت فقط زمان نابودی را نزدیک می کنیم.

برای مثال

Manan-Vastsyayana

پرتاب کردن پلاستیک در چنگل یکی نیست بگه آخه مگه نیامدی احمق به دل طبیعت برای استفاده از محیط خوب و بدور از آلودگی و حالا خودت داری پایه های این طبیعت را برای خودت از بین می بری؟

ماشین های تک سرنشین برای هدف هایی نامعلوم در خیابان در حال حرکت

راننده های تک سرنشین

این یکی از اون کار هایی است که واقعا نمی شود ازش گذشت و زمانی که میکروفن رو بگیری جلوی همین آدمها چنان سخنرانی می کنند و داد بر می آورند که ما باید فلان کنیم فلان نکنیم که هر کسی او نشناسد فکر می کند پدر محیط زیست است اگر این انسان ها زیاد شوند دنیا نجات می یابد. نه دوستان با حرف ها چیزی درست نمی شود باید عمل کرد و عملی با جدیت.

می دانید که داشتن چند دوچرخه معادل آلوده کردن یک ماشین است؟

دوچرخه دوست دار طبیعت

فقط کافیست سرچ کنید؟ آیا داشتن و سوار شدن به دوچرخه غیر از سلامتی کار دیگری برای شما انجام می دهد؟ راه حل ها برای نجات طبیعت و نجات خودمان بسیار زیاد هستن ولی چه کار می شود کرد با آدم هایی که خود را به خواب زده اند؟ شما به عنوان یک فرد بیدار باید سعی کنی این گونه فرهنگ ها را درجامعه راه بیندازی و آموزش دهی بلند شو و برای طبیعت با نا آگاهی و نادانی بجنگ.

خیلی ها می گویند اگر ما رعایت کنیم هستند کسانی که رعایت نمی کنند و منافع زیادی را بدست می آورند، نه دوست عزیز آنها دارند زیر پای خود را که بر کشتی زمین نشستیم را سوراخ می کنند پس به هوش آیم و گول این حرف های احمقانه را نخوریم و سعی کنیم کار درست را انجام دهیم و حتی اگر توانستیم برای یک نفر الگو مناسبی باشیم بدانید با این روش به زودی انسان های زیادی را وارد چرخه درست زیستن و لذت بردن خواهید کرد. بلند شوید الان زمان اش است تا دیر تر نشده.

هادی زند کارشناس ارشد روانشناسی

درباره‌ی Hadi Zand

همچنین ببینید

stay-home-tiredness-1 (Copy)

چند راه برای سپری کردن دوران قرنطینه

روشهای زیادی برای در قرنطینه وجود دارد که باید این روزها به آنها توجه بیشتری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *