چهارشنبه , اکتبر 20 2021
خانه / تازه های روانشناختی / بزرگ ترین فراموشی انسان های عصر ما

بزرگ ترین فراموشی انسان های عصر ما

شادی

بزرگ ترین فراموشی انسان های عصر ما چیست؟ ما چه رفتار، احساسات و افکرهایی را به فراموشی سپرده ایم؟ در این مقاله سعی شده توضیح کاملی داده شود تا شما استفاده لازم را ببرید.

بزرگترین از یاد رفته انسان های این عصر لذتی است که باید از تک تک ثانیه های خود بدست آورند، اما قدر این لحظات را نمی دانیم و بدانید که هیچ کدام از این لحظات از دست رفته مجالی برای بازگشت نخواهند داشت.

ناراحت شدید؟

این خوب است چون یعنی برای این لحظات ارزش قائل هستید و خواستار تغییر این شیوه از زندگی هستید که اسمش را گذاشته ایم روزمرگی زندگی.
اول اهداف بزرگی انتخاب کنید، و انتخابتان بر اساس میزان لذتی باشد که رسیدن می تواند در شما و دیگران درنهایت برای جامعه ایجاد لذت و آسایش بیشتر کند و بعد هزاران هدف کوچک را برای رسیدن به هدف بزرگ برنامه ریزی کنید و به اقدام، ثبات و عمل گرایی رو بیاورید و باور داشته باشید شما انسانی قوی هستید که دست به اقدام های کوچک می زند تا به اهداف والای خود برسد.
لذت بردن از زندگی منافاتی با سخت کوشی ندارد، لذت بردن و عاشقانه از زنده بودن لذت بردن به انسان نیرویی می دهد که دست زدن به هدف های بسیار بزرگ دیگر چندان ترسناک نخواهد بود.

حتی اگر شکست هم بخورید و امیدی وجود نداشته باشد، باز بلند می شود

و با شادمانی دوباره و دوباره امتحان می کنید تا در نهایت به آنچه می خواهید برسید، این رسیدن بسیار لذت بخش تر خواهد شد در زمانی که در حین تلاش برای رسیدن نیز از طی مسیر لذت برده باشید.
این شور و شوق در ذات همگی ما وجود دارد فقط کافیست در این همه استرس ها، نگرانی ها، اضطراب ها مجالش دهیم تا نمود پیدا کند رشدش دهیم، آب یاریش کنیم و برایمان ارزش باشد، آن زمان زمانی است که اگر دنیا هم بخواهد توان ایستادگی در مقابل این چنین قدرتی را نخواهد داشت.
امید است نشاط،شور و شوق، عشق ولذت از زندگی را بدست آوریم و به یاد دیگران هم بیاوریم که داشتن این ها نعمت های است که نباید فراموش شود، نباید از مراقبت از آنها غافل شد، نباید اهمیت و ارزش آنها را انکار کرد.

نکته انتهایی

داشتن این ها همه احتیاج به زمان دارد پس از هم اکنون این گم شده های احساسی خود را بازیابیم، ببینیم آنها را در کدام قفصه ذهن خود گذاشته ایم، پیدایش کنیم و در آغوشش بگیریم و هیچ وقت دوباره آنها را از خود دور نکنیم به هر دلیل پیش پا افتاده یا بغرنج.
هادی زند کارشناس ارشد روان شناسی.

درباره‌ی Hadi Zand

همچنین ببینید

stay-home-tiredness-1 (Copy)

چند راه برای سپری کردن دوران قرنطینه

روشهای زیادی برای در قرنطینه وجود دارد که باید این روزها به آنها توجه بیشتری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *