شنبه , خرداد ۴ ۱۳۹۸
خانه / پاسخ سوال شما / چطور با مشکلات روبه رو شویم

چطور با مشکلات روبه رو شویم

برای همه مشکلات پیش خواهد آمد و  شاید این مشکلات مدت زمان زیادی با آنها باشد.  اما چطور با مشکلات روبه رو شویم. در حال حاضر به دلیل مشکلات کاری ندارم و تمامی توجه خودمان را به ادامه کار و از بین بردن مشکل معطوف خواهیم کرد.

چطور با مشکلات روبه رو شویم

انسان ها به دو دسته تقسیم می شود

دسته اول آنهایی هستند که مسئله مدار هستند و دسته دوم راه حل مدار. دسته اول افرادی هستند که همیشه درباره مشکلات و دلیل به وجود آمدن اش فکر می کنند و این می شود مشغله ذهنی آنها، در واقع مثل چرخشی بی پایان به دور خود و این چرخش تا کی ادامه دارد؟ معلوم نخواهد بود.

دسته دوم مشکل را درک می کنند و بعد به دنبال راه حل هستند و این فرآیند را ادامه می دهند تا به هدف خود که همان رفع ناراحتی است برسند. این افراد ۲۰درصد کل جمعیت جهان را تشکیل می دهند اما این افراد بسیار موفق و ثروتمند هستند و الگوی بسیاری از ما شده اند. آنها توانایی ایجاد تغییرات بزرگی در زندگی خود و دیگران را دارند.

حال برای راه حل مدار بود باید چکار کرد؟

آیا می شود یک راه حل مدار بود؟ بلی اما نه به این سادگی ها، اولین اقدام شما باید تعیین هدف باشد. زمانی که هدف های خود را واقع بینانه ریختید می توانید با توجه به هدف ها قدم بردارید، انسان بی هدف مثل یک کشتی بی سکان می ماند و با هر طوفان یا بادی جهت متفاوتی را می پذیرد.

در مرحله بعد

مشکلاتی که باعت ناراحتی شده را با دقت بررسی کنید و راه حل های مقدماتی را برنامه ریزی کنید. بله این کار ساده نیست پس پیشنهاد می کنم مشورت یا مشاوره حرفه ای را داشته باشید، تا کار شما ساده تر و زودتر انجام بشود.

زمانی که هدف مشخص باشد و برنامه ریزی لازم برای راه حل های مهم انجام شود با توجه به مشورت یا مشاوره حرفه ای در آن زمان شما احتیاج به اقدام و عمل دارید، عمل گرا بودن در این مرحله بسیار مهم است. اما هر از چند گاهی کاری های انجام شده را بررسی کنید و نقاط ضعف را تقویت کنید. این بازگشت ها شما را از اشتباهات دور خواهد کرد.

هادی زند کارشناس ارشد روانشناسی.http://www.vistalfe.ir . https://t.me/vistalife

درباره‌ی Hadi Zand

همچنین ببینید

خجالت 2

خجالت کشیدن چیست؟ و چطور به وجود آمده است؟

آیا شخص خجالتی احساس نمی کند که در جمع راحت تر است؟ بطور یقین خیر! …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *