شنبه , تیر ۲۱ ۱۳۹۹
خانه / مجله / عشق و دیگر هیچ

عشق و دیگر هیچ

عشق را نمی شود هرگز با کلمات بیان کرد

در واقع اگر بخواهیم آن را تعریف کنیم از ماهیت کلی آن کاسته خواهد شد و این گونه نوشته می شود: احساسی عمیق که میل به رسیدن و ماندن دارد.

عشق

در رابطه با نگاه داری و مراقبت از عشق به چند مورد خواهیم پرداخت که امیدوارم استفاده لازم را ببرید

با هم بزرگ شدن

۱ . با هم در رابطه عاشقانه رشدکنید

در یک رابطه همیشه ما بین شما گلدان فرضی وجود دارد که باید هر دو به آن برسید، تا گلی زیبا از آن به وجود بیاید و این گل همان عشق و مهربانی ما بین شما است. توجه داشته باشید که شما باید هر روز به این عشق مابین خود رسیدگی کنید و آن احتیاج شدیدی به توجه و مراقبت دارد. در یک رابطه عاشقانه باید با مشکلات جنگید و با هم یادگیری های زیادی داشته باشید تا به رشد و شکوفایی برسید.

خانواده

۲ . خانواده یک دیگر را بهتر بشناسید

شناخت از خانواده ها می تواند وارد شدن شما را به خانه و خانواده فرد مقابل راحت تر کند و از مشکلات بعدی از جمله تفاوت های فرهنگی جلوگیری کند.

شادی کردن

۳ . لحظات شاد به وجود بیاورید

باید بدانید که فرد مقابل شما از چه چیزهای خوشش می آید و همین طور آن فرد نیز باید بداند شما چه چیز های را دوست دارید و باعث خوشحالی شما می شود. پس گفتگو کنید و درباره این مسئله صحبت کنید.

هم عقیده

۴ . به اشتراکات بیشتری برسید یا در خود پیدا کنید

پیدا کردن اشتراکات و ساخت اشتراکات جدید احتیاج به زمان دارد و گفتگو. بهتر است زمانی را برای صحبت کردن داشته باشد و ببینید که چطور می شود بیشتر از زندگی لذت برد.

نگاه فرد

۵ . از نگاه فرد مقابل نیز دنیا را ببینید

مشکلات بین فردی هر لحظه ممکن است ما بین شما به وجود بیاید. بهتر است که خود را جای فرد مقابل بگذارید و نظر آن را نیز با دقت بررسی کنید. درک درست فرد مقابل می تواند از بروز مشکلات جلوگیری کند.

دروغ

۶ . دروغ نگویید

دروغ گفتن بزرگ ترین دشمن عشق است چون موجب عدم اعتماد بین شما خواهد شد و زمانی که به وجود آمد از بین بردن آن بسیار سخت خواهد بود.

قول دادن

۷ . به قول های خود عمل کنید

وقتی قول می دهید مراقب باشید که توانایی عمل کردن به آن را داشته باشید وگرنه دقیقا مثل دروغ گفتن ایجاد بی اعتمادی در فرد مقابل خواهد بود.

سوال کردن

۸ . از سوال پرسیدن نترسید

زمانی که سوالی برای شما پیش آمد بپرسید و به درک درستی از موقعیت پیش آمده برسید، چون ندانستن موجب اشتباهات در آینده خواهد شد.

شادی

۹ . لبخند بزنید

هیچ کس از لبخند و شادی بدش نمی آید و همه جذب انسان های شاد می شویم.

در نهایت باید یاد بگیریم که چطور می توانیم از زندگی لذت ببریم و این لذت بردن را نیز با دیگران تقسیم کنیم. این تقسیم کردن شادی و لذت بردن از زندگی برای ما باز خواهد گشت.

نظرات خود را در رابطه با این مقاله با ویستا لایف، سایت همیشه همراه با شما در میان بگذارید.

هادی زند کارشناس ارشد روانشناسی

درباره‌ی Hadi Zand

همچنین ببینید

عوامل موثر در رشد شخصیت کودک

در رشد و تکامل شخصیت کودک عوامل چندی دست اندر کارند. میزان تاثیر این عوامل …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *