چهارشنبه , اکتبر 20 2021
خانه / مجله / معجزه دوست داشتن دیگران

معجزه دوست داشتن دیگران

مقاله معجزه دوست داشتن دیگران را با کلامی از روانشناس معروف و برجسته اتریشی به نام آلفرد آدلرشروع خواهم کرد که می گفت: ((کسی که به هموطنانش علاقه ندارد، در زندگی بیشترین مشکلات را پیدا می کند و بیشترین آسیب ها را هم به دیگران می رساند. همه شکست های انسانی از چنین افرادی سرچشمه می گیرد)).

مثال این گونه افراد را می توان بسیار زد، افرادی چون هیتلر، چنگیز خان مغول، کاشفان اسپانیایی در امریکا، قاتلان سریالی و هزاران فرد دیگر که بسیار از کارها و دست آورد های نابود کننده آنها شنیده ایم.

صمیمیت

دوست داشتن دیگران یعنی به آنها اهمیت بدهی و تمام رفتار و گفتار آنها برای شما مهم و قابل احترام باشد. اگر توجه شما به این شکل باشد، افراد دور بر شما کمتر از یک سال آن اندازه خواهند شد که برای شما به یاد آوردن اسم همگی آنها بسیار سخت خواهد بود. این آرزوی هر فردی است که دوستان زیادی داشته باشد.

ما انسان ها موجوداتی اجتماعی هستیم و قسمت زیادی از انرژی روانی خود را از ارتباط داشتن با دیگران به وجود می آوریم. در واقع این توجه و مهربانی های ما بین انسان هاست که به زندگی بشری معنا و مفهوم می دهد.

ابراز علاقه و صمیمیت نشان دادن به مردم باعث می شود که دوستان زیادی را پیدا کنید، اما باید دقت کنید که این ابراز علاقه و صمیمیت ریاکارانه نباشد و فرد مورد نظر احساس کند که شما از دوستی با وی قصد یا هدف خاصی را دنبال می کنید. صداقت بزرگ ترین ابزاری است که می تواند شما را در زندگی یاری رسان باشد.

نکته 

لبخند زدن یکی از مهمترین نشانه های ابراز علاقه و صمیمیت است. لبخند در دیگران باعث احساس خوبی و لذت از شما را ایجاد می کند و این پیغام را به دیگران می رساند که شما فردی هستید که می شود با وی به شاد بودن و آرامش رسید.

خیلی از کارهای روزانه ما تبدیل به کسالت های روزمره شده اند و تنها را برای رهایی از این کسالت ها این است که ما هموار لبخند را همراه خود داشته باشیم و آن را به دیگران نیز هدیه بدهیم. این هدیه هم به ما و هم به دیگران نشانی داشتن شور و نشاط فراوان را نشان می دهد

با تشکر از نظرات شما هادی زند کارشناس ارشد روانشناسی. 

درباره‌ی Hadi Zand

همچنین ببینید

عوامل موثر در رشد شخصیت کودک

در رشد و تکامل شخصیت کودک عوامل چندی دست اندر کارند. میزان تاثیر این عوامل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *