چهارشنبه , اردیبهشت ۴ ۱۳۹۸
خانه / پاسخ سوال شما / فرصت هایی که در زمان افسردگی ایجاد می شود

فرصت هایی که در زمان افسردگی ایجاد می شود

غم، شادی، ترس و دیگر احساس ها فرصت هایی بسیار عالی هستند و باید از آنها استفاده شود

امیدوارم با خواندن این مقاله دیگر هیچ فرصتی را برای موفقیت از دست ندهید.

www.vistalife.ir

بعضی موقعه ها پیش می آید دنیای ما تاریک است از اون تیرگی ها که سیاهیش اگر به کسی بخوره اونم سیاه میشه و می رود تا با برف سال بعد برگردد.

غمگین هستیم حوصله خودمان را هم نداریم چه برسد به شنیدن نصیحت. اما لشکری از نصیحت کننده گان فرصت را غنیمت می شمارند و یورشی می آورند که مغول خان این چنین بر ایران حمله نکرده بود.

از همه آن چیز هایی که قبلا برایمان لذت بخش بودند متنفر هستیم و پایمان از تخت به زمین نمی رسد با این حال از خوابیدن نیز لذتی نمی بریم و فقط نمی توانیم بلند شویم.

گوشی را خاموش می کنیم و به هیچ زنگی توجه نمی کنیم. دوستان را نیز ترک می کنیم، چند تا از ترکش های عصبانیت هایمان را هم بهشان هدیه می دهیم با عشق. در کلی عصاب نداریم و با کمترین محرکی پاسخ وحشتناکی می دهیم.

می دونم تحمل این شرایط هم برای خودمان و هم برای دیگران بسیار سخت می شود. اما نکته ای کلیدی در این شرایط وجود دارد، ((دقت کنید)) و آن این است ما باید از این فرصت استفاده کنیم!!!! بلی درست است باید از فرصت ناراحتی و یا افسردگی استفاده بشود.

تمام احساس هایی که در ما به وجود می آید کارکرد خاص خود را دارند

برای مثال ترس. ترس موجب این می شود که ما از منشا آن هر چه که باشد فرار کنیم یا در مقابلش آماده نبرد بشویم تا زنده بمانیم.

ناراحتی و غم نیز یک احساس است که ما باید از آن استفاده کنیم برای تغییرات بزرگ زندگی. یعنی ما باید از این فرصت بی تحرکی استفاده کنیم و شروع به فکر کردن کنیم به این فکر کنیم که دارد چه اتفاقی می افتد؟ چرا افتاد؟ و چطور دیگر تکرار نشود؟

اگر از این فرصت که داریم استفاده نکنیم هیچ چیزی تغییر نمی کند و باز تکرار تکرار ها. از این فرصت استفاده کنید تا تبدیل به انسانی فراتر از تصور خودتان بشوید.

www.vistalife.ir

نظرات خود را در رابطه با این مقاله با ویستا لایف، سایت همیشه همراه با شما در میان بگذارید.

هادی زند کارشناس ارشد روانشناسی

 

 

 

درباره‌ی Hadi Zand

همچنین ببینید

سرمشق1

سرمشق های خوب

یکی از راههای یادگیری رفتارهای خوب و پسندیده و مهارت های ساده و پیچیده وجود …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *