چهارشنبه , خرداد ۱۴ ۱۳۹۹
خانه / پاسخ سوال شما / چند راه برای سپری کردن دوران قرنطینه

چند راه برای سپری کردن دوران قرنطینه

روشهای زیادی برای در قرنطینه وجود دارد که باید این روزها به آنها توجه بیشتری بشود که بتوانیم چرخه بیماری کورنا را از بین ببریم.

علت-قرنطینه-چین-4

۱ . هر کدام از ما توانایی های داریم که می تواند در این دوران از آنها استفاده کرد و اعضای خانواده را حتی برای زمانی کوتاه از یاد مشکلات دور نگاه دارد. مثال: نواختن موسیقی. داستان خواندن. آواز خواندن. نمایشی کوتاه بازی کردن. نقاشی کشیدن و دیگران را در این کار شرکت دادن.

637120932659357202_md

۲ . برنامه ریزی داشته باشید

برای گذران روز. یک برنامه روزانه شما را مشغول انجام دادنش می کند و شما را از افکار منفی کمی به دور نگاه می دارد. یادتان باشد که برنامه را به شکلی بنویسید که به همه کارهایی را که هم دوست دارید برسید. ورزش. کتاب خواندن. وعده های خوراک کی باشد. خواندن پیام ها و ارتباط برقرار کردن با فامیل و دوستان و خیلی کار هایی که شما از انجام دادن آنها لذت می برید.

۳ . برای خود و دیگران چالش بسازید

و ببینید دیگران در این چالش ها چطور شرکت می کنند. مثال چالش کتاب خواندن یا چالش ورزش یا چالش معرفی بهترین فیلم ها را معرفی کردن، هر چه که به فکرتان می رسد اما چالشی که در خانه ماندن را راحت تر کند نه این که شما را سوق به بیرون رفتن کند.

meditation-796x395-620x328

۴ . کمی با دنیای مراقبه، ذهن آگاهی و میدتیش خود را آشنا کنید.

این موارد می تواند برای کاهش استرس بسیار عالی باشد. این موارد برای بسیاری از افراد جواب داده و کارایی بسیار زیادی برای شما خواهند داشت.

۵ . در خانه ماندن ممکن است بعد از یک مدت برای شما فراموشی بیاورد در این رابطه که نکات بهداشتی را رعایت کنید. به یاد داشته باشید که شستن دستان را نباید فراموش کنید.

watch-movies-online

۶ . ماراتن دیدن فیلم دقیقا وقتش الان است.

شما بسیاری از فیلم های برتر را ندیده اید و لذت کارهای بزرگ را از دست داده اید فیلم یکی از بهترین کار ها برای گذراندن وقت است. حالا اگر فکر می کنید که کار بی ارزشی است پس به زبان اصلی فیلم را بگیرید و زبان خود را بهبود دهید.

word-image

۷ . یک ساز را یاد بگیرید.

از آنجا که قرار است که مدتی را در خانه باشیم  مهم این است که ما مهارت های دیگری را در خود به وجود بیاوریم و در انتهای این خانه نشینی یک دست آورد جدید داشته باشیم. یادگیری موسیقی می تواند به تمرکز و آرامش ذهن ما در زندگی کمک زیادی کند. در نهایت موجب سرگرمی خود و خانواده کاری کرده اید.

9 vegan YouTube cooking shows you can't miss - CNET

۸ . غوغایی در آشپزخانه به راه بیندازید.

خوراکی های جدید یاد بگیرد و خانواده را سوپرایز کنید. این تنوع می تواند روحیه خود و خانواده را بالا ببرد.

61545291
61545291

۹ . به دنبال دوره ای آنلاین آموزشی باشید.

این دوره ها هم برای آشنایی با افراد متخصص رشته خودتان خوب باشید و هم این که موارد زیاد تری را برای یادگیری روبهروی شما خواهد گذاشت.

۱۰ . شما می توانید کسی باشید که به مردم بگوید که در خانه بمانند و سعی کنند که نکات بهداشتی را برای سلامت جامعه رعایت کنند. اگر شما شخصیتی دارید که می توانید افرادی را به این کارهای درست سوق دهید عالیست. سعی کنید از طریق شبکه های اجتماعی نکات انتقال دهید.

۱۱ . از تورهای مجازی برای دیدن نقاطی از دنیا که ندیده اید استفاده کنید. گوگل مپ نیز برای این کار بسیار عالی است.

۱۲ . در ذهن خود به دنیای زیبایی فکر کنید که قرار است بعد از دوران در خانه ماندن به آن برسید. احتمالا فیلم راز را دیده باشید و اگر نه حتما آن را ببینید تا توضیح کامل تری در آن ببینید در رابطه با هر آنچه که تصور کنید برای شما خواهد آمد.

۱۳ . عادت های بد خود را ترک کنیم.

این دوران را تبدیل کنیم به زمانی برای از بین بردن چیز هایی که قبلا زمان مواجه با آنها را نداشتیم. این مشکل را برای خود یک نعمت برای ترک عادت ها بد بدانیم.

۱۴ . خواندن کتاب خیلی خوبه ولی شاید از اون بهتر شنیدن حرف دیگران است در رابطه با کتاب. به گروه های آنلاین خواندن کتاب وارد شوید.

yoganin-cocuklar-icin-10-faydasi-11313686

۱۵ . یوگا را فراموش نکنید.

هم ورزش ذهن و هم جسم دیگه بهتر از این چیه؟

۱۶ . زمانی را هم به بازی های کامپیوتری اختصاص دهید. بی فایده نیست البته اگر کار مهمی ندارید.

۱۷ . کمی به وضعیت شلوغ اینستا خود فکر کنید و افرادی را که سالها بدون دلیل پزیرفتید را خارج کنید و به دنبال افرادی بگردید که کارهای جدید و خلاق ارائه می دهند.

هادی زند کارشناس ارشد روانشناسی   

 

 

درباره‌ی Hadi Zand

همچنین ببینید

راه های پیشگیری از کرونا

این را بدانید که در حال حاضر واکسنی برای جلوگیری از بیماری کرونا نیست. بهترین …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *