شنبه , سپتامبر 23 2023
خانه / پاسخ سوال شما / برای کم کردن استرس نکاتی هست که باید رعایت بشه

برای کم کردن استرس نکاتی هست که باید رعایت بشه

برای کم کردن استرس نکاتی هست که باید رعایت بشه که به قرار زیر است:

نگاه و نگرش مثبتی به مسائل پیش آمده داشته باشیم. برای مثل تا خبری شنیدیم به بدترین حالت ممکن در ذهنمان داستان را بزرگ تر نکنیم و سعی کنیم کمی جنبه های مثبت هر موضوعی را هم ببینیم.

Stress

بپذیرید که اتفاقاتی صورت گرفته است که ما نمی توانیم کنترل روی آن داشته باشیم.

برای مثال مدیر شرکت شما در ساعت آخر کار بلند بشود و با فریاد بگویید همگی را اخراج می کند، در این حالت سه اتفاق ممکن است بیوفتد.

1 شما با استرس به خانه بروید و این استرس و خبر بد را بزرگ تر کنید و زمانی که به سر کار بازگشتید از همان اول یک بازنده هستید چون بعد گذشت ساعتها انرژی برای شما باقی نمانده و شما به شدت عصبی خواهید بود.

در حالت2 احتمالا عصبانی بشوید و این عصبانیت را به خانه ببرید و خانواده را هم اذیت کند و در نهایت برخورد او با مدیر هم در روز بعد همین گونه خواهد بود.

و در حالت 3 شما صحبت را می شنوید و توجه لازم را دارید و می پذیرید که چنین اتفاقی افتاده و باید خود را برای فردا آماده کنید نه به صورت دو حالت قبلی در خانه در آرامش در کنار خانواده هستید و کمی وقت می گذارید تا دوره کنید اتفاق های افتاده را و با روحیه و امید به شرکت خود می روید در این سه حالت احتمال موفقیت نفر سوم بیشتر خواهد بود.

به جای پرخاشگر بودن، قاطع باشید. به جای نگرانی، کمی امیدواری داشته باشید، به جای افکار مزاحم و نا امید کننده به دنبال خبر های خوب و صحبت های مثبت در بین خانواده خود باشید.

روش های آرامش بخش را بیاموزید و تکرار کنید؛ برای مدیریت استرس مراقبه ، یوگا یا مایل فولنس  را امتحان کنید.

meditate-12

به طور منظم تمرین و ورزش بدنی داشته باشید. بدن ما می تواند در هنگام داشتن ورزیدگی با استرس بهتر مبارزه داشته باشد. و همین ورزش کردن جلوی فکر های مزاحم را نیز خواهد گرفت و از وقت خود به بهترین شکل برای ساخت بدنی ورزیده تر استفاده می کنید.

Exercise-for-Cognitive-Health

وعده های غذایی سالم و منظم داشته باشیم، حجم کم ولی مقوی که هم به ورزش شما کمک کند و هم احساس سبکی و نشاط داشته باشید.

برای وقت خود برنامه ریزی داشته باشیم و بدانیم که در زمان های مختلف چه کارهایی باید انجام دهیم، این داشتن نظم به ایجاد افکار مثبت کمک زیادی خواهد کرد.

محدودیت های که باید انجام شود را مشخص کنید و نگذارید این محدودیت های پیش آده موجب استرس شما بشود به محدودیت ها به چشم مثبت بنگرید نه موردی اذیت کننده.

برای سرگرمی وقت بگذارید و به کارهایی بپردازید که برای شما شادی آور هستن و سعی کنید با توجه به محدودیت ها بیشتر کاری هایی انجام دهید که لذت بخش باشد و احتیاج به بیرون رفتن نیز نداشته باشد.

سرگرمی

استراحت لازم را داشته باشید و خوب بخوابید. بدن ما برای بهبودی استرس به زمان نیاز زیادی دارد.

good-sleep

برای کم کردن استرس به مواد و الکل رو نیاورید چون اثر اینها مقطعی خواهد بود و در نهایت خود عامل استرس خواهد بود.

به دنبال گفتگو با دوستان خود باشید ما موجوداتی اجتماعی هستیم و باید با یک دیگر در ارتباط باشیم و از یک دیگر انرژی بگیریم.

برای کم کردن استرس به خدمات روانشناسی هم می توان رویی آورد و از خدمات مشاورین و روانشناسان استفاده کرد. در این روز ها می شود از این گونه خدمات از طریق فضای مجازی و ارتباط تلفنی استفاده کرد.

هادی زند کارشناس ارشد روانشناسی

درباره‌ی Hadi Zand

همچنین ببینید

راه های پیشگیری از کرونا

این را بدانید که در حال حاضر واکسنی برای جلوگیری از بیماری کرونا نیست. بهترین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *