چهارشنبه , مارس 22 2023
خانه / مجله / نفوذ در دیگران

نفوذ در دیگران

نفوذ در دیگران خواست تقریبا همگی ماست و هرکداممان روش های خاص و متفاوت از یکدیگر برای نفوذ و جلب توجه در دیگران را یاد گرفته ایم. اما این یاد گرفتن های ما بدون نقص و کامل نیستند. ما از طریق یادگیری های بیشتر می توانیم تاثیر بیشتر و سودمند تری را در دیگران به وجود بیاوریم.

همکاری

اصل اول

هر فردی علایق و نیاز های خاص خود را دارد و با توجه با این علایق و نیاز ها است که می توانیم در دیگران نسبت به خودمان نگرش مثبتی را ایجاد کنیم. در خیلی مواقع پیش می آید که ما در گفتگو هایمان با دیگران فقط درباره خودمان صحبت می کنیم و اجازه صحبت را از فرد مقابل می گیریم. این جا دو اشتباه صورت گرفته است.

1 . ما فقط به نیاز های خود توجه کرده ایم و علایق فرد مقابل را نادیده گرفته ایم

2 . اجازه بیان را نیز از وی گرفته ایم و از او می خواهیم که فقط شنونده باشد.

اصل دوم

یادتان باشد انتقاد کردن روش های خاص خود را دارد و نباید ما فردی باشیم که همیشه در حال نقد دیگرانیم، فکرش را بکنید با فردی دوست هستید که کفتگوهای شما خلاصه می شود در نقد شدن شما و این نقد شدن نیز تمامی ندارد. آیا علاقه یا میلی برای دوستی یا این گونه افراد دارید؟ محال است که علاقه داشته باشید که فردی همیشه در حال نقد شما باشد، پس نقد را کنار بگذارید یا شیوه درست و محترمانه آن را یاد بگیرید و در قبال یک نقد هزاران نکته را در فرد بیابید که قابل تعریف و تمجید باشد.

اصل سوم

توانایی دیدن دنیا از دید دیگران، این کار به هیچ عنوان سخت نیست و کاملا کاربردی نیز هست چون به شما نشان می دهد دیگران شیوه های تفکری و رفتاری متفاوتی نیز دارند. با انجام دادن این اصل می توانیم به دیگران احترام بگذاریم و ماحصل این احترام گذاشتن این خواهد بود که دیگران نیز به شما احترام بگذارند و نیاز های شما برای آنها نیز هم مهم باشد.

با تشکر فراوان از نظرات شما که ما را یاری رسان هستند.

هادی زند کارشناس ارشد روانشناسی.

درباره‌ی Hadi Zand

همچنین ببینید

عوامل موثر در رشد شخصیت کودک

در رشد و تکامل شخصیت کودک عوامل چندی دست اندر کارند. میزان تاثیر این عوامل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *