یکشنبه , آگوست 7 2022
خانه / پاسخ سوال شما / بهترین زمان برای شاد زیستن

بهترین زمان برای شاد زیستن

زمان را یک خط در نظر بگیرید که از گذشته، حال، آینده تشکیل می شود، به نظر شما بهترین جا برای زندگی کردن کدام قسمت از این خط زمان است؟

خط زمان 2

 

بله حال بهترین زمان برای زندگی کردن است.

زمان گذشته

حال اگر ما فردی باشیم که همیشه در زمان گذشته زندگی می کنیم و به یاد اتفاقات گذشته هستیم، این ما را تبدیل به فردی خواهید کرد که افسرده است. شاخصه این فرد گوشه گیری و حساس بودن به گذشته است. اگر با این افراد گفتگو داشته باشید کلیت حرف های آنها حول محور گذشته می چرخد و برای شما خاطره های خوب و بد خود را بازو می کنند و نشانتان می دهند که کجا و چطور در گذشته ناراحت شده اند.

زمان آینده

حال اگر فردی همیشه در آینده زندگی کند. وی تبدیل به ماشین اضطراب سازی برای خود و دیگران می شود تا حدی که کمتر کسی علاقه به ارتباط با این شخص را دارد. وی همیشه نگران از اتفاقات پیش رو است و در این وضعیت سعی زیادی خواهد کرد که آینده نگران کننده ای را که متصور است پیش نیاید. این اضطراب های همیشگی صدمات جسمی زیادی به این افراد می زند و زمینه را برای بیماری های قلبی آماده خواهد کرد. اگر با این افراد به گفتگو بپردازید درباره مواردی صحبت خواهند کرد که احتمال وقوع آنها غیر قابل پیش بینی است.

بی خیال

حال به فردی خواهیم پرداخت که همیشه در زمان حال زندگی می کند.

این افراد همیشه به دنبال لذت بردن هستند و هیچ توجهی به گذشته یا آینده ندارند. این افراد به دیگران توجهی ندارند و فقط به خود فکر می کنند. این هم نمی تواند درست باشد!

درست است که بهترین زمان برای زندگی زمان حال است اما باید توجه داشته باشید که نمی شود همیشه در حال بود و باید از گذشته تجربه هایی را به حال آورد و به فکر آینده هم بود تا در زندگی موفقیت را تضمین کرد. در واقع زندگی کردن باید در حال باشد اما ترکیبی از زمان آینده و گذشته را باید در کنار خود داشت.

بودن در زمان حال آن گونه که بیان شد، خوبی هایی دارد که بر می شماریم:

1 . واقع بینانه اطراف خود را خواهیم دید بدون هیچ نگرش منفی به دلیل اتفاقات گذشته و بدون نگرانی از آینده.

2 . در زمان کار نیز به دلیل پرداختن درست به کار پیشرفت های زیادی خواهید داشت.

3 . تصمیمات بهتری خواهید گرفت. زیرا شما ترکیبی درست از بودن در زمان حال دارید، کمی از گذشته و کمی هم به آینده نگاه کردن.

نظرات خود را در رابطه با این مقاله با ویستا لایف، سایت همیشه همراه با شما در میان بگذارید.

هادی زند کارشناس ارشد روانشناسی

 

 

درباره‌ی Hadi Zand

همچنین ببینید

راه های پیشگیری از کرونا

این را بدانید که در حال حاضر واکسنی برای جلوگیری از بیماری کرونا نیست. بهترین …

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *