شنبه , سپتامبر 23 2023
خانه / اعتیاد / گل یا ماری جوانا و چگونگی ترک آن

گل یا ماری جوانا و چگونگی ترک آن

چند هفته ای شده که مراجعین بسیار مشابه به هم به مطب ما مراجعه کردند و همگی خواهان ترک ماری جوانا یا همان گل بودن، همه آنها گل مصرف کرده بودند و اضطراب شدیدی هم داشتن. بعد از مصاحبه با روانشناس و پزشک متوجه شدیم، که آنها ترس زیادی از دیوانگی دارند و به همه جا سر زده اند، حتی بیمارستان هایی که مربوط به اعصاب و روان است و خواهان بستری شدن بوده اند.

آنها در نهایت تصمیم گرفتند که به مراکز درمانی اعتیاد رجوع کنند. که این کار را باید در ابتدا انجام می دادند، همین الان که برای شما در حال نگارش این متن هستم، طی تماسی دو مراجع دیگر در همین رابطه به من ارجاع شد، این نشان می دهد که اتفاقی در حال وقوع است که این تعداد از جوانان با مشکل مواجه شده اند.

فروشنده یا ساقی 1

نکات مهم در رابطه با مصرف گل

متاسفانه خیلی از نوجوانان فکر می کنند که مصرف گل بی خطر است و کسانی که آنها را از این کار نهی می کنند، نمی دانند که گل بی خطر است. فروشندگان مواد نیز به آنها می گویند که گل یا ماری جوانا بی ضرر است و هیچ مشکلی را برای شما ایجاد نمی کند که این حرف آنها فقط و فقط برای فروش بیشترآنها است و به هیچ عنوان به فکر سلامتی شما نیستند و فقط به فکر پول هستند.

فروشنده یا ساقی

مصرف ماری جوانا یا همان گل در زمان کوتاه مصرف عوارض زیر را خواهد داشت:

1 . مشکلات درسی و جدی در مدرسه

2 . مشکلات جدی در به یاد آوری و یادگیری

3 . تصادف و درگیری های فیزیکی حتی در مواقعی که دلیلی وجود ندارد ( پرخاشگری )

4 . ارتباط های جنسی زیاد، که خطر ابتلا به ایدز را افزایش خواهد داد

5 . احتمال بروز اختلالات روانشناختی

6 . احتمال ایجاد تداخل دارویی

7 . افزایش احتمال مصرف مواد دیگر

8 . به خطر افتادن سلامت جسمی

استفاده طولانی مدت ماری جونا یا همان گل

1 . مشکلات تنفسی حاد

2 . کاهش انگیز برای فعالیت و انجام کاری هایی که در هر سن لازم است فرد انجام دهد، و در نهایت مسیر فرد به سوی موفقیت را عوض خواهد کرد

3 . مشکلات سلامت روان را ایجاد خواهد کرد مثل اسکیزوفرنی، اضطراب و افسردگی حاد، خطر خودکشی و…….

در تحقیقی که در رابطه با مصرف گل انجام شده آمده است که گل بیشترین آسیب را به نوجوانان می زند!! چرا به دلیل این که اجازه رشد و تکمیل مغز در نوجوانان به دلیل مصرف گل داده نمی شود و این نوجوانان با عدم رشد کافی روبه رو خواهند بود. اعتیاد نوجوانان بسیار خطر ناک است پس مراقب باشید.

ماری جوانا

درمان اعتیاد به ماری جوانا

بهترین و کامل ترین کاری که می شود برای ترک ماری جوانا انجام داد، مراجعه به مراکز ترک اعتیاد است که تخصص و دانش کامل در رابطه با این مسئله را داشته باشند. در این گونه مراکز هم روان شناس وجود دارد و هم پزشک که این خود بسیار کار ساز خواهد بود، به دلیل این که هیچ کدام به تنهایی نمی توانند به شما کمک کنند و در کنار هم بودن این دو برای شما مفید خواهد بود.

در این مراکز خدمات روانشناختی و پزشکی با شما خواهد بود و از شما حمایت خواهد شد تا زمانی که به سلامت خود بازگردید.

لطفا در سایت های مختلف به دنبال درمان نباشید، به دلیل این که تمامی راه حل های موجود در سایت ها درست نیستند و شما را گمراه یا گیج خواهند کرد پس کاری را انجام دهید که درست است . مراجعه به مراکز ترک اعتیاد.

شاید بگویید که من که مصرف کننده نیستم که به مرکز ترک اعتیاد بروم، ولی این را بدانید که متخصصین در رابطه با ترک ماری جونا یا همان گل در این مراکز هستند که می توانند شما را راهنما باشند. در ضمن هم پزشک و هم روانشناس راز دار شما هستند و خواهند بود.

 

هادی زند کارشناس ارشد روانشناسی و متخصص ترک اعتیاد

09129371583 مرکز درمانی ترک اعتیاد سگال 

 

 

 

درباره‌ی Hadi Zand

همچنین ببینید

راه های پیشگیری از کرونا

این را بدانید که در حال حاضر واکسنی برای جلوگیری از بیماری کرونا نیست. بهترین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *