چهارشنبه , مارس 22 2023
خانه / پاسخ سوال شما / راز های بزرگ ارتباط موفق

راز های بزرگ ارتباط موفق

در این دنیا راه ها و راز های بزرگ زیادی وجود دارد، برای موفقیت و پیشرفت در ارتباط گرفتن با دیگرانی که برای شما اهمیت زیادی دارند. شاید بتوانید دیگران را مجبور کنید تا درخواست های شما را برآورده کنند، اما هیچ وقت نمی توانید کسی را مجبور کنید که شما را دوست داشته باشد و از سر زور گویی این علاقه به وجود بیایید.

یکی از راه حل های اساسی و مهم در به دست آوردن دل دیگران این است که آنچه که همه ما به آن محتاج هستیم را به فرد مورد نظر بدهیم، صادقانه و به دور از دورنگی و دروغ.

اشتیاق برای مهم بودن

افراد بزرگ زیادی متفق القول می گویند که بزرگ ترین نیاز ما انسان ها در آرزوی مهم بودن است برای دیگران و در نهایت خودمان.

کسی وجود دارد که اگر از وی تعریف شود ناراحت بشود؟ اگر وجود داشته باشد احتمالا چاپلوسی را دریافت کرده نه تعریف صادقانه و به دور از دورنگی را.

این عطش بسیار عمیقی است که همگی ما نیاز داریم آن را از خانواده و دوستان و آشنایان دریافت کنیم تا خود را فردی مهم ببینیم و زندگی را لذت بخش دریافت کنیم.

یکی از تفاوت های اساسی بین ما و حیوانات این است که ما به صورت افراطی علاقه داریم که مهم باشیم از نگاه دیگران و بازخورد لازم را نیز دریافت کنیم .

نکته

این اشتیاق برای مهم بودن موتور محرکه ما است، برای پیشرفت. برای مثال فردی را در نظر بگیرید که مشکل کوتاهی قد دارد، وی تمام تلاش خود را انجام می دهد که در جامعه دیده بشود و مهر تایید را دریافت کند و این انرژی مهم بودن به وی کمک می کند تا در مسائل دیگر خود بسیار سربلند باشد تا نقصان خود را جبران کند.

البته این انرژی می تواند مخرب و نابود کننده نیز باشد!!!

برای مثال نوجوانان را در نظر بگیرید برای این که در بین هم سالان خود مهم باشند و توجه های لازم را دریافت کنند، ممکن است که مصرف سیگار یا مواد مخدر داشته باشند و شاید این خواست ((مهم بودن)) باعث این بشود که مسیر زندگی آنها به کلی متفاوت باشد. پس از این انرژی باید درست و به جا استفاده شود.

امیدواریم نظرات خود را در رابطه با این مقاله با ما در میان بگذارید با تشکر.

هادی زند کارشناس ارشد روانشناسی.

 

 

 

 

 

درباره‌ی Hadi Zand

همچنین ببینید

راه های پیشگیری از کرونا

این را بدانید که در حال حاضر واکسنی برای جلوگیری از بیماری کرونا نیست. بهترین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *