شنبه , سپتامبر 23 2023
خانه / پاسخ سوال شما / احساس مهم بودن را در خود و دیگران پرورش دهید

احساس مهم بودن را در خود و دیگران پرورش دهید

قانون کلی و پر جاذبه ای وجود دارد: تمام افراد بشر، صرف نظر از اینکه در کدام نقطه از این جهان پهناور زندگی می کنند، آسیا باشد یا اروپا، اشخاص با هوش باشند یا نباشند، متمدن باشند یا غیر متمدن، پیر باشند یا جوان، همه انسانها آرزو دارند مهم باشند و این واقعیت است. باز تکرار می کنم: این آرزویی است که همگی دارند، حتی همسایه شما، همسر شما، ریس شما.

احساس مهم بودن 1

این آرزویی طبیعی است که همه بخواهند مهم باشند. این آرزو قویترین صفت بشر است و همچون اشتهای نیرومندی است که در سرار زندگی، حیاتش را سرشار می سازد.

موسسات تبلیغاتی

به خوبی به این اصل پی برده اند و می دانند که اشخاص چه اندازه خواهان شخصیت و برتری هستند و تمایل دارند که مورد توجه دیگران قرار گیرند. با دقت به عنوان و تیترهای تبلیغات نگاه کنید. مثلا می نویسند: اگر می خواهید دیگران به شما غبطه بخورند، اگر می خواهید مورد رشک سایر خانمها قرار گیرید، اگر می خواهید مورد تحسین آقایان شوید. یا مثلا: برای خانم ها جوان، باهوش و با سلیقه، برای آنان که طالب بهترینها هستند.

احساس مهم بودن 12

آنان با این عناوین این مفهوم را می رسانند که اگر شما محصولات ما را بخرید با این کار در ردیف اشخاص سطح بالا قرار خواهید گرفت.

سیر کردن فردی که مشتاق و گرسنه مهم بودن است

راهی است به سوی توفیق و در واقع وسیله ای است مهم در جعبه ابزار شما. با وجود این( پیش از اینکه به خواندن ادامه دهید جمله قبلی را یک بار دیگر مرور کنید) اگر چه نشان دادن این طرز فکر که شما مهم هستید، نتیجه بخش است و گرچه هیچ زحمتی ندارد، تعداد کمی از مردم آن را به کار می برند. برای روشن شدن مطلب به شرح جزئیاتی نیاز است.

احساس مهم بودن123

از دید فلسفی، مذاهب ما، قوانین ما و به طور کلی فرهنگها بر اصل مهم بودن انسان بنا شده و به انسان ارزش خاص بخشیده است.

برای مثال تصور کنید که

شما به هواپیمای شخصی خودتان سوار شده اید و در حین پرواز مجبور به فرود اضطراری در یک کوهستان دور افتاده شده اید. همین که موضوع حادثه به آگاهی مسئولان برسد، گروه نجات برای کمک به شما به سراغتان خواهد آمد. هیچ کس نمی پرسد که آیا فرد حادثه دیده آدم مهمی بوده است یا نه؟ هیچ کس از خصوصیات شما چیزی نمی داند جز اینکه شما انسان هستید.

هلیکوپتر ها و هواپیما ها به منظور تحقیق به پرواز درمی آیند و در آن منطقه کوهستانی به تجسس می پردازند. حتی عده ای پیاده و قدم به قدم در جستجوی شما خواهند بود. آنان ساعتها وقت و مقدار زیادی پول و مقدار زیادی انرژی صرف می کنند صرفا برای یافتن شما و از کار دست نمی کشند تا زنده یا مرده شما را بیابند.

اگر احساس مهم بودن را به دیگران منتقل کنید

مشتریها از شما بیشتر خرید می کنند؛ همکاران بیشتر به یاریتان می شتابند؛ زیر دستانتان بهتر کار می کنند و ریس شما در صورت درخواست کمک، به شما پاسخ مثبت می دهد.

دلیل عمده دیگر برای دادن حس مهم بودن به دیگران این است:

وقتی که به دیگران کمک کردید که احساس مهم بودن کنند، به خودتان هم کمک کرده اید تا همین احساس را داشته باشید.

گردآورنده: هادی زند کارشناس ارشد روانشاسی

 

درباره‌ی Hadi Zand

همچنین ببینید

راه های پیشگیری از کرونا

این را بدانید که در حال حاضر واکسنی برای جلوگیری از بیماری کرونا نیست. بهترین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *