دوشنبه , ژانویه 30 2023
خانه / روانشناسی زناشویی / چطور زبان شریک زندگی خود را بفهمید؟

چطور زبان شریک زندگی خود را بفهمید؟

چنان که شما و شریک زندگیتان بخواهید به خوشی روزگار بگذرانید، تصمیمات واحدی درباره زندگی بگیرید و در رفع اختلافات به نحوی که نقش هر یک به درستی در زندگی معین گردد موفق باشید، فقط یک راه وجود دارد.باید مناسبات کاملا آزاد و دور از رودربایستی باهم بر قرار سازید که هر یک از شما ها از طرز فکر و احساس آن دیگری کاملا آگاه باشید.

همسر

باید مناسبات آزاد را بین خود گسترش دهید

تا بتوانید واقعا همدیگر را دوست داشته باشید، شما می خواهید شریک زندگی خود را به خاطر خودش دوست داشته باشید. اما مادام که ندانید چه در درون او می گذرد.

 چطور می توانید حقیقت وجود او را دریابید؟

می خواهید شریک زندگی شما شریکغم و شادی شما، امیدها و ترس نهفته شما باشد، اما تا وقتی که از شادیها و غم خود با او سخن نگفته اید چطور ممکن است چنین توقعی از او داشته باشید؟

همسرض1

فقط زمانی می توانید کسی را درک کنید

که  او را دوست داشته باشید و افکار، احساسات و علل انجام تمام کارهایش را به درستی تشخیص بدهید. چرا چنین مناسبات آزادانه ای تا این حد ضروری است؟

به طوری که دیدیم شما و شریک زندگی شما با دو شخصیت و معیار های مختلف برای ارزشهای زندگی با هم ازدواج کرده اید، اصلی شما این است که دو مورد را طوری به هم نزدیک کنید که کاملا قابل انطباق باشندطبعا موقعی این انطباق صحیح و آسان است که به درستی بدانید مورد اختلاف کدامند.

همسرداری

از نحوه تماس و مناسبات زن و شوهر ماهیت درونی آنان آشکار می گردد

به عبارت ساده تر، ماهیت درونی هر شخص نتیجه معاشرت و مناسباتی است که در تمام عمرش با دیگران داشته.

این ماهیت شامل دو مرحله است

((پندار فردی)) یعنی خود را چگونه می بینید؟ و ((ارزش فردی))یعنی این که شخصا برای خود چقدر ارزش قائل است، حقیقت مسلمی است که همیشه باید در نظر داشته باشید این است که هر قدر بین نظر شوهر نسبت به خود پندار شخصی و ارزش شخصی او و نظر زن نسبت به او، چه بالعکس، فاصله باشد تماس موثر و نیل به تفاهمی که سبب رشد بیشتر عوامل احساس درونی می شود دشوار تر خواهد بود.

love-wife

مناسبات خوب مثل دریچه مسافت سنج یک دوربین عکاسی خودکار است

عکاسی اگر عدسیها را میزان نکند عکس تیره و بدشکل خواهد بود. بنابراین مسافت سنج را آنقدر می چرخاند تا تصویر در عدسیهای دوربین منظم و روشن باشد. سپس او می داند که آنچه در عدسیها دیده می شود همان دید دوربین عکاسی و همان حقیقت دنیای خارج آن است.

تا وقتی که دو نفر سعی به تفاهم دارند احتیاج به تنظیم تصویر ها همیشه پابرجاست، تصویر درون شما و تصویر درون همسرتان باید آنقدر تغییر پیدا کنند تا درست شبیه یکدیگر شوند.

گردآورنده: هادی زند کارشناس ارشد روانشناسی

 

 

درباره‌ی Hadi Zand

همچنین ببینید

عوامل موثر در رشد شخصیت کودک

در رشد و تکامل شخصیت کودک عوامل چندی دست اندر کارند. میزان تاثیر این عوامل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *