چهارشنبه , مارس 22 2023
خانه / تازه های روانشناختی / دنیای ما عوض شده

دنیای ما عوض شده

در این مقاله سعی شده داشته های گذشته را به یاده خواننده بیاورد، گذشته ای که بیشتر شاد بودیم و خود و دیگران را بیشتر دوست داشتیم امیدوارم شما استفاده لازم را ببرید.

 دنیای ما عوض شده

درسته دنیای ما ایرانی ها با تحولات جهانی و اتفاقاتی که هر روز در جریانه عوض شده و این تغییر و تحول این قدر شدید شده که فقط کافی جامعه خودمون رو با سال پیش مقایسه کنیم و تفاوت های قابل رویت رو بشماریم، یه روزگاری فقط کافی بود از همسایه هامون یکی مشکلی داشته باشه حداقل همگی با خبر می شدیم.

یه چرایی وجود داره با یه مقایسه

از مقایسه شروع می کنم یه کشور مثل ژاپن با سرعتی چند برابر ما در حال تحول قرار داره و این سرعت و عجله شدید برای رقابت با دنیا هیچ کدوم از رفتار ها و افکارشون به نسبت اجتماع شون عوض نکرد، یعنی باید باور کنیم ما فرهنگ ضعیف تری به نسبت ژاپن داریم؟

نکته

چرا ما رفتاری نشون می دهیم که این سوال رو ایجاد بشه؟ شاید خسته و مضطرب هستیم، شاید توان همراهی با این جریان سریع رو نداریم، شاید همه رفتار های نادرست ما ایرانی ها یه جور فریاد باشه که می خواد بگه بسه کمی آرام تر. اما با قبول همه این مشکلات یه مسئولیت برای هر فرد به نسبت خودش وجود داره و اونم اینه که مراقب خودش باشه و حداقل برای خودش احترام قائل باشه تا از این احترام گذاشتن به خود یادش بیاد که دیگران هم منی از جامعه کل هستن و احترام رو به دیگران هدیه بده تا کمتر از چند لحظه جواب احترام محبت و انسانیت اش رو باز پس بگیره. بله دنیای ما عوض شده ولی قرار نیست ما….

مشکلات اجتماع

نظرات خود را در رابطه با این مقاله با ویستا لایف، سایت همیشه همراه با شما در میان بگذارید.

هادی زند کارشناس ارشد روان شناسی 

درباره‌ی Hadi Zand

همچنین ببینید

stay-home-tiredness-1 (Copy)

چند راه برای سپری کردن دوران قرنطینه

روشهای زیادی برای در قرنطینه وجود دارد که باید این روزها به آنها توجه بیشتری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *