سه‌شنبه , نوامبر 29 2022
خانه / مجله / می خواهید پول در بیاورید؟

می خواهید پول در بیاورید؟

این آرزویی طبیعی و حتی خیلی هم عالی است که هر کسی آرزو کند که بتواند پول در بیاورد و برای خودش ثروتی به هم بزند. برای اینکه ما بتوانیم سطح زندگی خود و خانواده مان را بالا ببریم، پول نقش اساسی دارد. ثروت حتی می تواند جلوی بسیاری از بدبختی ها را بگیرد. پول است که ما می توانیم با کمک آن هر گونه که دلمان خواست زندگی کنیم و به تمام و کمال از زندگی لذت ببریم.

Money 32

روزی به یکی از کشیشان بنام و واعظ سرشناس ایراد گرفته شد

که با توجه به این که شما مرد خدا هستید چرا در کتابتان این قدر درباره ثروت نوشته اید؟ وی در پاسخ گفت: کتاب انجیل هم برای چاپ شدن احتیاج به مادیات دارد، کلیسا را پول ساخته است، واعظ برای موعظه پول می گیرد و اگر پول خوبی به آنها پرداخته نشود شک دارم که دعوت شما را برای سخنرانی بپذیرد.

پول دارای جذابیت خاصی است

هر کس با مسئله پول به گونه ای برخورد می کند. طرز تلقی افراد نسبت به پول فرق می کند و همه را به تامل وا می دارد، به اینکه می خواهند از چه راهی ثروت به دست آورند.

چه مقدار پول می خواهی

اگر به اکثر مردم توجه کنید

همه می گویند پول حرف اول و آخر را می زند. اما چرا خیلی افراد که همیشه درباره پول حرف می زنند آدمهای بی پولی هستند؟ چون این افراد به جای بیش اندازه فکر کردن به پول از عملی که باید صورت گرفته شود تا پول بدست آید دور می شوند. در واقع برای برداشت پول اول باید بذر های لازمش کاشته شود.

بذر پول، خدمت است

و این دلیل است که خوب کارکردن باید مقدم بر هر کاری باشد. کارکردن ثروت را به دنبال می آورد. شما به مردم خدمت کنید و به هیچ وجه نگران درآمدتان نباشید. البته همیشه باید سعی کنید کاری را که انجام می دهید را به بهترین شکل انجام دهید در بهترین شرایط.

forex-money

برای مثال

روزی به خاطر کسالتی به پیش پزشک رفتم و ویزیت شده و از داروخانه قرص های لازم را دریافت کردم، بعد از چند روز گوشی خانه زنگ زد و برداشتم و متوجه شدم که منشی پزشک مربوطه است و احوال مرا جویا می شود، دکتر از وی خواسته بود با من صحبت شود و جویای احوال من باشند. همین کار کوچک و اضافه که انجام داده شد تاثیر شگفت آوری داشت و من دیگر پیش هیچ دکتری دیگری نمی روم مگر خود دکتر من را به فرد دیگر معرفی کند.

نکته

اولین باری که پیش این پزشک هوشمند رفتم می توانست مثل خیلی دیگر پزشکان با عصبانیت و بی حوصلگی پاسخگو باشد و بیمار برایش بی اهمیت باشد ولی این پزشک هوشمند با یک تکنیک ساده ولی با اهمیت کاری کرد که میزان درآمد خود را بالا ببرد. توجه داشته باشید که در هر کاری که هستید به جای این که به دنبال فرصت ها باشید سعی کنید دانش خود را افزایش دهید تا در آن کار سرآمد شود در آن زمان است که خود متوجه فرق درآمد امسال خود با سال گذشته خواهید شد.

لذت از کار

کار خوب انجام بده و نگران درآمد نباش

این گفته در تمام موارد مصداق دارد. هر روز کمی وقت صرف کنید و به این فکر کنید که چگونه می توانم بیش از حد انتظار ارباب رجوعم به او برسم؟ شما اگر توانستید این فکر را در خود به صورت عادت در آورید، مطمئن باشد که در مسیر پیشرفت قرار خواهید گرفت.

گردآورنده: هادی زند کارشناس ارشد روانشناسی

 

 

درباره‌ی Hadi Zand

همچنین ببینید

عوامل موثر در رشد شخصیت کودک

در رشد و تکامل شخصیت کودک عوامل چندی دست اندر کارند. میزان تاثیر این عوامل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *