دوشنبه , ژانویه 30 2023
خانه / پاسخ سوال شما / کودک از سفر چه می خواهد

کودک از سفر چه می خواهد

کودک از سفر چه می خواهد؟ این یکی از درد سرهای والدین در سفر است

کودکان در سفر را باید چطور کنترل و سرگرم کرد. در این مقاله سعی شده پاسخ های لازم را  درباره کودک و سفر به شما والدین ارائه بدهد. با موضوع این مقاله احتمالا به یاد سفر های افتاده اید که کودک شما تمام سعی خود را برای خورد کردن اعصاب کرده و ساعت بدی را برای شما رقم زده اند.
سوال؟ شیوه درست سفر با کودکان چیست؟ چطور می توان با کودکان خود به سفر رفت و آرامشی که خواست شما است بدست آورد؟

سفر با کودک

 کودکان شرایط متفاوتی در سفر دارند

از آنجا که کودک طبق عادت های خود یادگرفته در ساعت های مختلفی خوراک بخورد، بازی کند، به پارک برود و بخوابد شرایط جدید را تحمل نخواهد کرد و به شدت هر آنچه که بوده را طلب خواهد کرد این جاست که باید به فرزند خود  حق داد که ناراحت باشد، درست همان ساعتی که شما در حین رانندگی هستید ساعت بازی کودک فرارسیده و او خود را بدون هیچ محرکی از بازی تنها پیدا می کند و نتیجه این خواست در ماشین مساوی با فریاد های ممتد خواهد بود.

نکته 

فرزند  شما هنوز در مرحله ای نیست که بتواند خود را با محیط آن طور که شما منطبق می شود همراه کند، پس اول باید شرایطی که در مسیر هست را با کودک به صورت بازی توضیح دهید که این به مهارت شما در داستان گویی ارتباط مستقیم دارد، در مرحله بعد این داستان را تبدیل به نمایشی با دیگر افراد خانواده کنید در واقع کودک سفر را باید یک بازی دسته جمعی برداشت کند. بعد سعی کنید که هر آنچه کودک در بین سفر احتمال خواستار آن است محیا کنید و بهتر است شرایط را پیش بینی کنید نه درمان.

سفر با کودک1

 بعد از رسیدن به مقصد مرحله جدیدی پدید خواهد آمد

تازگی و ندانسته های فراوان به وجود خواهد آمد که هر کودک رفتار متفاوتی را بروز می دهد، یکی با کنجکاوی زیاد به کشف دنیای اطراف خواهد پرداخت و یکی دیگر سراسیمه گریه خواهد کرد اما شما قبل از همه این ها با توجه به شخصیت کودک خود باید برنامه ای از قبل داشته باشید مختص کودک که در نهایت کودک تمام سفر را تبدیل به رسیدگی کردن ها و دویدن های شما به دنبال کودک نکند.
کودک در سفر تحلیلی طولانی دارد که احتمالا در مقالات آینده بیشتر به آن پرداخته خواهد شد.

هادی زند کارشناس ارشد روان شناسی 

 

 

درباره‌ی Hadi Zand

همچنین ببینید

راه های پیشگیری از کرونا

این را بدانید که در حال حاضر واکسنی برای جلوگیری از بیماری کرونا نیست. بهترین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *